Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Giriş

Kayıt Ol

Gizlilik Sözleşmesi

SorularlaTarih.com Web Sitesi Koşulları ve Gizlilik Sözleşmesi

 SorularlaTarih.com Web Sitesi Kullanımına İlişkin Genel Uygulamalar

SorularlaTarih.com Web Sitesi Koşulları, SorularlaTarih.com Web Sitesinin (bundan sonra “Web Sitesi” olarak adlandırılacak) kurallarını, tüzüğünü ve aynı zamanda SorularlaTarih.com Web Sitesi tarafından elektronik hizmet veren ilgili düzenlemeleri tanımlamaktadır.

Kullanıcı aşağıdaki SorularlaTarih.com Web Sitesi koşullarını okumak, anlamak ve kabul etmekle yükümlüdür.

Kullanıcıdan, SorularlaTarih.com Web Sitesi koşulları doğrultusunda dürüstlük ve saygı beklenmektedir.

 

Tanımlamalar

SorularlaTarih.com Web Sitesi Koşulları – aşağıda SorularlaTarih.com Web Sitesi Koşulları, SorularlaTarih.com Web Sitesinin kurallarını, tüzüğünü ve aynı zamanda SorularlaTarih.com Web Sitesi tarafından elektronik hizmet veren ilgili düzenlemeleri tanımlamaktadır,

SorularlaTarih.com Web Sitesi tarafından web sitesi enformasyon teknolojilerinin bütün içeriğe ve fonksiyonelliğe uygulanabilirliğini sağlanmaktadır.

Admin – Organizatör tarafından atanmış SorularlaTarih.com Web sitesini yönetmek için sınırsız ya da sınırlı yetkilere sahip olan SorularlaTarih.com Web Sitesi Organizatörü yada kişilerdir,

Kullanıcı – yetişkin ya da (yasal temsilcilerinin izni ile) reşit olmayan gerçek kişi, tüzel kişi veya yasal statüsü olmayan bir kuruluş birimi,

İçerik – kullanıcılar tarafından SorularlaTarih.com Web Sitesine beyan edilmiş, telif haklarına ya da buna yakın haklara uygun olan veya telif hakları kanunuyla korunmayan bilgileri oluşturan içeriklerdir,

Hesap – kullanıcı için aktif hale getirilmiş ve kullanıcılara SorularlaTarih.com Web Sitesi tarafından sunulan hizmetlere erişimini sağlayan bireysel elektronik SorularlaTarih.com Web Sitesi hesabı.

 

SorularlaTarih.com SorularlaTarih.com Web Sitesi Tanımı

SorularlaTarih.com Web Sitesi, Kullanıcılara SorularlaTarih.com Web Sitesi içerisinde İçeriklerini depolama ve gönderme erişimi sağlar.

SorularlaTarih.com Web Sitesini kullanmak için, İçerik ve Reklam izleme dışında, aşağıda belirtilen SorularlaTarih.com Web Sitesi Koşulları içerisindeki kayıt kurallarına göre kayıt olmalısınız.

Eğer kayıtlı bir Kullanıcı iseniz ve gerekli elektronik formları doldurmuşsanız, aşağıda belirtilen SorularlaTarih.com Web Sitesi İçeriklerini kullanma hakkına sahipsinizdir:

 • Seçilmiş konu alanlarından sorular,
 • Yukarıda bahsedilen sorulara yanıtlar,
 • Özel mesajlar – anlamı Kullanıcılar arasındaki iletişim,
 • Kullanıcı postaları – tartışma gruplarında ve kullanıcı profil sayfalarında yorumlar,
 • İlave sorular ve yanıtlara açıklamalar – yanıtlara ilişkin tartışmalar içerisinde,

Bir Kullanıcı, SorularlaTarih.com Web sitesini kullanarak puan kazanabilir. SorularlaTarih.com Web Sitesi içerisinde nasıl puan kazanılacağı ve bunların nasıl kullanılacağına ilişkin kurallar, SorularlaTarih.com Web Sitesi Koşulları içerisindeki ekte bulunmaktadır.(-> Puanlar).

 

Yanıtlanmak için bekleyen sorular

SorularlaTarih.com Web Sitesi içerisinde seçilen bir okul konu alanından soruların gönderilmesi, diğer Kullanıcılardan yanıtlar almayı amaçlamaktadır.

Soru ile ilgili konu somut, doğru ve ayrıntılı bir şekilde tarif edilmelidir. Bunlar konuyu anlaşılmaz hale getiren diğer kaynaklarla, eğer benzer değilse ve gereksiz ayrıntılarla ilişkilendirilemezler.

Kullanıcılar anlamalıdırlar ve kabul etmelidirler ki çözülmesi gereken konularla ile alakalı sorular iki ya da daha fazla soru şeklinde ayrılmalıdır ve diğer Kullanıcıların erişimine açık hale getirilmelidir. Bu gibi durumlar içerisinde moderatörler soruları kaldırabilir ve birkaç bölüm haline getirilmesini isteyebilir

Cevaplanması için gönderilen soruların gönderimi ücretsizdir

Kullanıcı anlamalıdır ve kabul etmelidir ki eğer SorularlaTarih.com Web Sitesi tarafından sağlanan hizmetleri artık kullanmıyorsa, Siteye gönderilen sorular Admin tarafından süre kısıtlaması olmaksızın SorularlaTarih.com Web Sitesi içerisinde depolanabilir.

 

Soruların yanıtlanması

SorularlaTarih.com Web Sitesine gönderilen bir cevap soruyla alakalı olan konuların yanıtlarını içermelidir.

Ne başka bir internet SorularlaTarih.com Web Sitesine bir link ne de başka bir Kullanıcı tarafından daha önce gönderilmiş cevabın kopyası bir soruya cevap teşkil etmez.

Fen konuları içerisinde hesaplanmayı gerektiren sorular için verilecek cevaplar sadece hesaplanma sonrasında oluşan sonucu içermemelidir aksine tüm adımları takiben sonucu bu şekilde vermelidir. Kullanıcı tarafından sunulan cevap problemin nasıl çözüldüğünü karşı tarafın anlaması için açıklanmalıdır.

Cevabın yazarı olan kullanıcı SorularlaTarih.com Web Sitesine göndermiş olduğu cevaplar karşılığında puanlarla ödüllendirilir – SorularlaTarih.com Web Sitesi Koşullarında bulunan kurallara ve puan miktarına göre

Kullanıcı tarafından gönderilen posta eğer yanıtın kaldırmasıyla alakalı bir soruysa SorularlaTarih.com Web Sitesi tarafından kaldırılabilir.

SorularlaTarih.com Web Sitesi Koşullarını ihlal eden bir soru eklersiniz, cevabı gönderen kişiden cevap için kazanılan puanlar geri alınacaktır.

 

Özel Mesajlar

Kullanıcılar birbirlerine SorularlaTarih.com Web Sitesi içerisinde özel mesajlar gönderebilirler.

 

Kullanıcı Profil Sayfası Yorumları

Kullanıcılar, SorularlaTarih.com Web Sitesi içerisindeki kendi sayfalarına yada diğer Kullanıcıların profil sayfalarına yorum yada bilgi gönderebilirler.

  

Sistem Gereksinimleri

SorularlaTarih.com Web Sitesi kullanımı için gereksinimler; Internet browser MSIE 8.0, Firefox 3.6, Opera 11, Chrome 16 yada uyumlu, geçerli cookies, JavaScript, ve en az ekran çözünürlüğü 1024X768 olmalıdır. Chrome tavsiye edilir.

 

Kayıt ve Kullanıcı Hesabı

SorularlaTarih.com Web Sitesi içerisinde bir Kullanıcı Hesabı kaydı oluşturulması ve yönetilmesi ücretsizdir.

Kullanıcı kaydı, kayıt formunun doğru bir şekilde doldurulup gönderilmesinden sonra tamamlanacaktır. (https://SorularlaTarih.com/giris)

Bir kullanıcı, kayıt formunda gerçek, doğru ve eksiksiz bilgileri girmekle yükümlüdür. Eğer bir Kullanıcı doğru olmayan, gerçek olmayan ve eksik bilgi girerse, Admin, Kullanıcın kaydını reddebilir yada – Kullanıcının kayıt sonrası bilgilerinin doğru olmayan, gerçek olmayan ve eksik bilgilerinin olduğu ortaya çıkarsa – SorularlaTarih.com Web sitesinden Kullanıcının Hesabı ve Kaydı silinecektir. Admin, Kullanıcıyı kayıt ret olunması ve hesap silinmesi hakkında e-mail yoluyla bilgilendirecektir.

SorularlaTarih.com Web sitesini kullanmak için, Kullanıcılar için geçerli bir doküman sunulması (örn. Kimlik Kartı, geçerli transkript vb.) eğer Organizör tarafından belirtilmişse, posta ile geçerli dokümanın fotokopisi yada tarayıcıdan mail yoluyla gönderilmesi istenebilir.

Eğer Kullanıcı SorularlaTarih.com Web Sitesi Koşullarını ihlal edilmesi durumunda, kendilerine ait Hesap silinebilir, Kullanıcı SorularlaTarih.com Web Sitesinden çıkarılabilir ve Kullanıcı tarafından yayımlanan içerikler engellenebilir ya da bu içerikler SorularlaTarih.com Web Sitesinden kaldırılabilir. Bu tür yaptırımların yanı sıra, Admin uygun yasalara başvurabilir ve Kullanıcı üçüncü şahısların hak ihlalinden dolayı tazmin edilmez.

SorularlaTarih.com Web Sitesi Koşulları içerisinde tanımlanan durumlar içerisinde Hesap silinmesi Kullanıcının SorularlaTarih.com Web Sitesinden men edilmesi anlamına gelmektedir.

SorularlaTarih.com Web Sitesi içerisine başaralı bir şekilde kayıt işleminin tamamlanmasından sonra, bütün Kullanıcılar kendi profil sayfalarını yükleyebilirler.

 

İçeriğin Gönderilmesi ve Saklanması

Kullanıcı SorularlaTarih.com Web Sitesi içerisinde aşağıdaki içeriklere sahip olan İçerikler göndermemelidir ve depolamamalıdır – sorular, cevaplar, çözümler, kompozisyonlar, denemeler, özel mesajlar ve tartışma ve tartışma gruplarında gönderilmiş metinler:

 • Yasa dışı olan, başka kişilerin fikri mülkiyet haklarını, telif haklarını ve özlük haklarını ihlal eden,
 • Reklam materyalleri olan, özellikle kötü niyetli olan rekabetçi hizmet reklamları, iyi uygulamalara aykırı hareketler ve argo kullanılması,
 • Kanunun zorunlu hükümlerine aykırı olan,
 • com Web Sitesiin ismini tehlikeye sokan.

SorularlaTarih.com Web Sitesine telif hakkı yada diğer özlük haklarına sahip olan Kullanıcılar tarafından gönderilen İçerikler Kullanıcı deklarasyonu şeklinde davranılacaktır ki:

 • Kendilerine ait olan telif hakları yada özlük hakları – içeriği kaydetmek ve yeniden oluşturmak ve çoklu kopyalarını yayımlamak ve herkesin ulaşabileceği şekle getirmek;
 • com Web Sitesine ücretsiz olarak gönderilen İçeriklerin herkesin ulaşabileceği şekilde genel kullanıma açmak;
 • Organizatörün onlar tarafından SorularlaTarih.com Web Sitesi içerisine gönderilen içerikleri depolamasına Kullanıcılar hem fikir olması ve bu anlaşmanın ücretsiz olması.

SorularlaTarih.com Web Sitesine telif hakları ve özlük hakları korunan İçerikler gönderen Kullanıcı, üçüncü şahıs haklarının ihlali için cezai ve hukuki sorumluluk taşır.

SorularlaTarih.com Web Sitesi Koşulları anlamında, İçerik Kullanıcının SorularlaTarih.com Web Sitesi web sitesi üzerinde bulunan elektronik form aracılığıyla Admin’e bunu gönderdiğinde SorularlaTarih.com Web Sitesine gönderilmiş olur.

SorularlaTarih.com Web Sitesine sınırsız olarak İçerik gönderilir – bir kullanıcı tarafından hizmet sözleşmesinin feshi sonuçlarına ilişkin Hizmet Şartları düzenlenmesinde dikkate alınarak.

Kullanıcılar tarafından gönderilmiş olan içerikler SorularlaTarih.com Web Sitesi Hizmetlerine ve kanunlara aykırı olması halinde kaldırılabilirler.

 

İçerik Kullanımı

Kullanıcı SorularlaTarih.com Web Sitesi tarafından sağlanan İÇERİK kısmını sadece kendi amaçları doğrultusunda reklam içermeyecek şekilde kullanma hakkına sahiptir. Eğer İÇERİK, telif hakkı ya da ilgili haklara sahipse, Kullanıcı telif hakkı yada ilgili haklar kanununda öngörüldüğü şekilde adil kullanma hakkına sahiptir.

İçerik Kullanımı, SorularlaTarih.com Web Sitesi Koşullarının öngördüğü kurallar doğrultusunda kullanımı ücretsizdir.

Kullanıcılar SorularlaTarih.com Web Sitesie göndermiş oldukları İçeriklerin üçüncü şahıslara ait telif hakkı ya da ilgili hakları ihlali sonucunda bu sonucun hukuki ve cezai sonuçlarıyla yükümlüdürler.

 

Kullanıcı İçerik Düzenlemesi

Adminler kontrol hakkına sahiptirler – makul ve mümkün olduğu şekilde – kullanıcılar tarafından gönderilmiş SorularlaTarih.com Web Sitesi Koşullarına uygun olmayan içeriklerin kaldırılması.

Eğer SorularlaTarih.com Web Sitesi içerisine gönderilmiş olan içerikler SorularlaTarih.com Web Sitesi Koşullarına uymuyor yada rahatsızlık veriyorsa Admin bu tür içerikleri SorularlaTarih.com Web Sitesinden kaldırma hakkına sahiptir.

SorularlaTarih.com Web Sitesi içerisine gönderilmiş ve Kullanıcıların istekleri bunun düzenlenmesi üzerine bu aşağıdaki kurallar uyarınca olur.

Düzenlemeler aşağıdaki üç seviye içerisinde uygulanır:

 • SorularlaTarih.com Web Sitesi bölümü üzerinde düzenleme – kompozisyonların ve denemelerin içerikleri SorularlaTarih.com Web Sitesi Organizatörü tarafından atanmış kişiler tarafından yapılır – materyaller düzenlenmeden önce diğer Kullanıcılar tarafından erişilebilir,
 • Sosyal düzenleme – bütün SorularlaTarih.com Web Sitesi kaynakları Kullanıcılar için kullanılabilir durumdadır – materyaller düzenlendikten sonra Kullanıcılar tarafından erişilebilir,
 • Grup düzenlenmesi – bütün SorularlaTarih.com Web Sitesi kaynakları Kullanıcılar için kullanılabilir – Admin tarafından atanmış kullanıcılar tarafından yapılır – materyaller düzenlendikten sonra Kullanıcılar tarafından erişilebilir.

SorularlaTarih.com Web Sitesi içerisinde bir bölümün düzenlenmesi Yönetmelik’in ön gördüğü şartlar uyarınca uygulanabilir.

Sosyal düzenleme durumlarında, bütün Kullanıcıların SorularlaTarih.com Web Sitesine gönderilmiş içeriğe ait spam bildirme yada göndermiş olduğu sorulara verilen cevaplarda hata olduğunu rapor etme hakkı vardır. Sosyal düzenlemeler SorularlaTarih.com Web Sitesi içerisindeki iletişim araçlarından uygulanır.

Grup düzenlemeleri aşağıdaki moderatör yetkileri göz önünde bulundurularak SorularlaTarih.com Web Sitesie gönderilmiş içeriklerin gözlemlenmesini gerektirir:

 • eğer Kullanıcı, Yönetmelik’e aykırı olacak şekilde en az iki kere kayıt olmuşsa Kullanıcı hesabını silme hakkı,
 • eğer gönderilmiş olan içerik Yönetmelik’e uygun değilse bu içeriği silme hakkı
 • eğer Kullanıcı Yönetmelik Kurallarına aykırı bir hareket izlemesi durumunda Kullanıcı Hesabını silme hakkı, bu hakkı kullanmadan önce moderatörler Kullanıcıları uyarabilirler ve bilgilendirebilirler,
 • Yönetmelik Kurallarına aykırı, diğer Kullanıcıları rahatsız eden, Adminlerin ve Moderatörlerin işlerini engelleyen Kullanıcılar tarafından oluşturulmuş hesapların yönetildiği bilgisayarların SorularlaTarih.com Web Sitesine erişiminin engellenmesi hakkı,
 • Kullanıcılar tarafından gönderilmiş olan içerikleri yazınsal olarak düzeltme hakkı bu şu anlama gelmektedir ki sunumların düzeltilmesi, kategorilere ayrılması, eğer çok karmaşıksa parçalara ayrılması ve yazım hatalarının düzeltmesi vb.

Adminler moderatörlere SorularlaTarih.com Web Sitesi fonksiyonlarının düzeltilmesi hedefleyen fazladan yetkiler verebilirler ve ya bu yetkilerin gereksiz yere kullanıldığı durumlarda bu yetkileri geri alabilirler.

 

Gizlilik Politikası

Kullanıcıların kişisel bilgilerinin korunması Admin tarafından korunma garantisine sahiptir. Kişisel bilgilerin işlenmesi, kişisel bilgi korunması kuralları, elektronik SorularlaTarih.com Web sitesinin işlenmesi ve SorularlaTarih.com Web Sitesi Koşullarına uygun olarak düzenlenir.

Kişisel bilgi işlenmesi sadece SorularlaTarih.com Web Sitesi hizmetlerinin kullanılmasına olanak sağlamak ve SorularlaTarih.com Web Sitesi reklam ve promosyonlarını içeren materyallerin Kullanıcılara ulaştırılmasını sağlamak amacıyla kullanılır.

SorularlaTarih.com Web Sitesine depolanmış Kişisel bilgiler aynı zamanda Kullanıcılar SorularlaTarih.com Web Sitesi hakkında bilgilendirmek ve hizmetlerin kullanımını mümkün kılarlar:

 • hukuk kuralları çevresinde devletin yetkili kurumları,
 • davanın takibi süresi içerisinde Organizatörü temsil eden konularda, Organizatör yetkili olarak bir Kullanıcıya SorularlaTarih.com Web Sitesi sağlamada bir çözüm olarak gerçek kişilerin kişisel bilgilerini ve diğer konuları kullanabilir,
 • diğer kişiler ve konular – Yönetmelik Kurallarında tanımlandığı gibi.

SorularlaTarih.com Web Sitesi içerisindeki Kullanıcı bilgileri aşağıdaki bilgileri içerir: isim ve soy isimler, e-mail adresler, posta adresleri, cinsiyet, doğum tarihi, telefon numarası ve Kullanıcın öğrenim durumu.

Kişisel bilgilerin toplanmasına sahip olmanın yasal dayanağı yukarıda belirtilmiş olan Yönetmelik Kurallarına göre kullanıcıların kendisidir.

Kişisel bilgileri kullanılabilir yapmak Kullanıcıların kendi rızasındadır fakat – bazı bilgilere gelince – SorularlaTarih.com Web Sitesi hizmetlerini kullanmak için gereklidir. Kullanıcı kaydı işlemi içerisinde bilgiler, bilgilerin doğrulanması yada güncellenmesi durumunda Admine iletilirler.

Admin, kullanıcılar tarafından sağlanan kişisel verilerin güvenliğini garanti altına almak için, özellikle üçüncü şahısların bilgilere erişimini engellemek için ve kanunlara aykırı işlemleri engellemek için uygun teknik ve organizasyonel araçlar kullanır.

 

Kullanıcıların hakları:

 • SorularlaTarih.com Web Sitesi hizmetlerinin kullanımıyla bağlantılı olarak kullanılabilir kıldıkları kendi kişisel bilgilerine erişme, tamamlama, düzeltme ve güncelleme; bu haklar Kullanıcının Admine gönderebileceği elektronik güncelleme formu anlamına gelen Kullanıcılar tarafından gerçekleştirilmiş haklardır;
 • Tamamlanmamış, geçersiz, doğru olmayan veya kanunlara aykırı olarak toplanmış bilgilerin geçici yada sürekli olarak durdurulması yada silinmesi talebi,
 • Kişisel bilgi işlenmesine karşı çıkma – kanunlara göre belirlenmiş durumlar içerisinde – ve amaçlar içerisinde gereksiz hale gelmişse bunların silinmesi talebidir.

Kullanıcı artık SorularlaTarih.com Web Sitesini kullanmıyorsa bile, Admin Kullanıcının kişisel bilgilerini eğer kanunların yada anlaşmanın temeline göre halen işlenebiliyorsa işleyebilirler, yada onlar aşağıdaki durumlarda gereklidirler:

 • SorularlaTarih.com Web Sitesine sunmak ve takip davaları için hesabı kapatmak,
 • İzin verilmeyen şartları açıklamak, örneğin Yönetmelik ihlali,
 • Kullanıcılara, SorularlaTarih.com Web Sitesi reklam ve promosyonlarını iletmek.

SorularlaTarih.com Web Sitesi kullanımı içerisinde IP gibi SorularlaTarih.com Web Sitesi kullanımını kolaylaştırmak için çerezlerin kapalı olduğu bilgisayarlar hakkında bilgi verecektir.

Her Kullanıcı kayıt işleminin tamamlanmasının ardından diğer kullanıcılar tarafından görülebilecek olan aşağıdaki bilgileri alırlar: Kullanıcı adı, yaş, cinsiyet, kayıt tarihi, eğitim durumu, SorularlaTarih.com Web Sitesine en son giriş zamanı.

 

Admin, kişisel bilgilerin süreçleri hakkındaki SorularlaTarih.com Web Sitesine mail yoluyla gelmiş olan yani https://sorularlatarih.com/iletisim/ adresine gelen soruları en kısa süre içerisinde cevaplandırır.

 

Admin Yükümlülükleri

Adminin yükümlü olmadığı durumlar:

 • Kullanıcı tarafından sağlanan kişisel bilgilerin doğrulanması,
 • Yönetmelik kurallarını ihlal eden Kullanıcılara ait olan eylemler ve ihlaller,
 • com Web sitesindeki başka kullanıcıların haklarını ihlal etme – özellikle eğer Admin içeriğin yada bu içerikle bağlantılı eylemler içerisinde kullanılan illegal karakterlerin bir Kullanıcıya diğer Kullanıcılar için depolama ve içerik oluşturma erişimi sağlayan, güvenilir kaynaklardan resmi bir mektup yada bilgilendirme alan ve bu gibi durumların farkında değilse farkına varılır varılmaz bu kişilerin ivedilikle sisteme girişi engellenecektir,
 • Kullanıcıların çözülebilirliği,
 • Kullanıcılar tarafından gönderilmiş içeriklerin doğru ve verilmiş olan okul konusuyla ilgili olması,
 • Kullanıcıların internet SorularlaTarih.com Web Sitesi sağlayıcı tarafından meydana gelen eylemler, ihmaller, arızalar ve bağlantı arızaları,
 • Kullanıcı eylemleri yada diğer kişilerin SorularlaTarih.com Web Sitesi kullanımını engellemesi,
 • Zorlayıcı sebeplere neden olan SorularlaTarih.com Web sitesinin kusurlu fonksiyonları.

Yukarıda belirtilmiş olanlardan bağımsız olarak, Admin, mantık çerçevesinde sebepleri genişletebilir, SorularlaTarih.com Web sitesinin yetkinlik seviyesi ile aynı zamanda SorularlaTarih.com Web Sitesi içerisindeki İçerikler ve Reklamlarla ilgilenir.

Eğer herhangi bir Kullanıcı SorularlaTarih.com Web Sitesi Koşullarını ihlal ederse, Adminler SorularlaTarih.com Web Sitesi Koşullarını uygulayarak Kullanıcı Hesabını silme ya da tekrar sisteme kayıt olmasını engelleme hakkına sahiptir.

 

Şikâyet Prosedürü

Kullanıcı SorularlaTarih.com Web Sitesi hizmetlerinden şikâyetçi olma hakkına sahiptir

Şikâyetler e-mail yoluyla aşağıdaki adrese gönderilebilirler: info@SorularlaTarih.com

Adminler Kullanıcıların şikâyetleri mümkün olan en kısa sürede en geç 7 günlük bir süre zarfında göz önünde bulundururlar.

 

SorularlaTarih.com Web Sitesi Anlaşmasının Sonlanması

Kullanıcı ile SorularlaTarih.com Web Sitesi arasında olan SorularlaTarih.com Web Sitesi Anlaşması Kullanıcı tarafından istediği zaman sona erdirilebilir.

Kullanıcı anlaşmayı sonlandırmak için Adminlere aşağıda bulunun e-mail adresine deklarasyonlarını içerecek şekilde e-mail gönderebilirler: info@SorularlaTarih.com

SorularlaTarih.com Web Sitesi Organizatörü SorularlaTarih.com Web Sitesi anlaşmasını sonlandırma hakkına sahiptir:

 • kullanıcı tarafından anlaşmanın yerine getirilmemesi yada uygun olmayacak şekilde yerine getirilmesi olduğu durumlarda derhal karar verilir,
 • diğer durumlarda – iki aylık bilgilendirme yapılır.

Anlaşmanın sonlandırılması e-mail vasıtasıyla deklarasyonu içerecek şekilde gönderilir.

Kullanıcı ile SorularlaTarih.com Web Sitesi arasındaki anlaşmanın sonlandırılması Kullanıcının Hesabının silinmesine, SorularlaTarih.com Web Sitesinden kayıtlarının çıkarılmasına ve SorularlaTarih.com Web Sitesine gönderilen İçerik postalarının kaldırılmasına neden olur. Eğer İçerik bir soruysa veya başka bir sorunun cevabı ise zaman sınırı olmadan SorularlaTarih.com Web Sitesinde depolanabilir.

Kullanıcıların kişisel bilgilerinin SorularlaTarih.com Web Sitesinden silinmesi Gizlilik Politikasının göz önünde tutulmasıyla tekrar gözden geçirilir.

SorularlaTarih.com Web Sitesi Koşullarının Düzenlenmesi

SorularlaTarih.com Web Sitesi Koşulları düzenlenebilir ve bu düzenlemeler SorularlaTarih.com Web Sitesi web sitesinde son güncelleme tarihi ile birlikte Kullanıcılara doğrudan bildirilir.

Kullanıcı SorularlaTarih.com Web Sitesi Koşullarının yeni sürümünü kabul etmeyebilir. Kullanıcıların deklarasyonu SorularlaTarih.com Web Sitesi Koşullarının düzenlenme tarihinden itibaren 7 gün içerisinde Adminlere 7 gün içerisinde e-mail vasıtasıyla gönderilebilir.

SorularlaTarih.com Web Sitesi Koşullarının yeni sürümünün kabul edilmemesi Kullanıcı ilen anlaşmanın feshine neden olabilir ve bu yüzden Kullanıcı Hesabı silinebilir ve kaydı SorularlaTarih.com Web Sitesi içerisinden çıkarılır. Kullanıcıların kişisel bilgilerinin SorularlaTarih.com Web Sitesinden silinmesi Gizlilik Politikasının göz önünde tutulmasıyla tekrar gözden geçirilir.

Son güncellenme: 22 Şubat 2018